Nutrition Classes

Do you know the difference between eating a diet to survive vs. eating an optimal diet? Find out by learning the nutritional values (if any) of the foods that you eat vs. the foods that you need to eat.

Session Duration: 45 minutes

Program Pricing

  • 2 Classes – $150
  • 4 Classes – $250
  • 6 Classes – $350